Mirotickým se voda z Římova zatím moc nezamlouvá

27. června 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Vodovody a kanalizace

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V Miroticích se nedávno konečně se dočkali napojení na vodovod z Římova, ale problémy s vodou nepřestávají. Mirotičtí si stěžují, že jim teče špinavá voda, napsal Písecký deník.

„Objevují se připomínky, že lidem teče špinavá voda nebo že mají malý proud. Popravdě potíže s tlakem vody máme i tady na radnici, ale proč to tak je, to nevím,“ uvedl Deníku tajemník Mirotic František Hřebejk.

Po napojení na Římov všichni očekávali, že budou mít čistou, chutnou vodu.

Podle informací ČEVAKu v současné době ve vodovodním potrubí v Miroticích teče už jen voda z Vodárenské soustavy Jižní Čechy (Římov), která je kvalitativně lepší než původní vodní zdroje. „Toto přepojení může znamenat u některých koncových odběrných míst dočasně zakalenou vodu, a to nejen v hlavním řadu, ale i v přípojkách,“ vysvětlila Jitka Kramářová, vedoucí útvaru marketingu a komunikace ČEVAKu.

V případě potíží stačí podle jejích slov zavolat na bezplatnou linku 800 120 112. „Naši pracovníci pak na místa vyjíždějí, odkalují vodovodní síť a kontrolují kvalitu pitné vody ve vodovodním řadu,“ doplnila Jitka Kramářová.

Zdroj: Denik.cz

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace