Ministři budou jednat v Liberci o dolu Turów

12. března 2018 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

krajina - lom - těžba - IMG_6762

V úterý 13. března proběhne na Krajském úřadě Libereckého kraje při výjezdním zasedání vlády jednání o vlivu polského hnědouhelného dolu Turów na české území. Informoval o tom dnes tiskový odbor Ministerstva životního prostředí (MŽP).

Spolu se podle MŽP setkají ministr životního prostředí Richard Brabec a ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner s krajským radním pro rezort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova Jiřím Löffelmannem, se starostou Hrádku nad Nisou Josefem Horinkou a se starostou Frýdlantu Danem Ramzerem.

Problémy týkající se dolu Turów představují nejenom emise z tamní elektrárny, ale při dalším rozšíření těžby (dobývací území se nachází jen několik desítek metrů od české státní hranice) především pokles podzemních vod, a tím pádem i ohrožení zásobování pitnou vodou na našem území. Na krajském úřadě se ministři Brabec a Hüner zároveň seznámí s činností prvního podnikatelského inkubátoru Libereckého kraje. Společně také navštíví úpravnu vody v Bílém Potoce.

Jednání o dolu Turów jsou plánována od 14.30 do 15.00 hodin, návštěva úpravny vody v Bílém potoce proběhne od 15.30 do 16.15 hodin.

MŽP, ilustrační foto (důl – nejde o důl Turów) Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Statistiky a kauzy