Ministr Jurečka zítra představí v Olomouci další plánovaná protipovodňová opatření

5. června 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

Olomouc - řeka Morava

Generální ředitel Povodí Moravy Jan Hodovský představí v pátek spolu s ministrem zemědělství Mariánem Jurečkou podmínky třetí etapy protipovodňových opatření a plánované akce na střední a severní Moravě. Připomněla to dnes mluvčí Povodí Gabriela Tomíčková.

Stane se tak na tiskové konferenci, která proběhne v pátek 6. 6. 2014 od 12.00 do 12.30 hodin v salonku hotelu Hesperia v Olomouci, Brněnská 385/55. Kromě ministra zemědělství a generálního ředitele Povodí Moravy se tiskové konference zúčastní také náměstek ministra zemědělství pro úsek vodního hospodářství Aleš Kendík a 31 starostů a primátorů. Tiskové konferenci bude předcházet společné setkání zúčastněných, kterým chce Povodí Moravy zavést tradici každoročních informativních setkání mezi vedením podniku a představiteli samospráv. Letošní setkání je věnováno právě představení pravidel třetí etapy Programu prevence před povodněmi.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Voda a naše peněženka