Ministr Jurečka jmenoval dnes nového generálního ředitele Povodí Odry

3. listopadu 2014 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Podnikání s vodou a zákony

Povodí Odry - Informační centrum - IMG_7765

Dnešním dnem se novým generálním ředitelem státního podniku Povodí Odry stal Jiří Pagáč, kterého do funkce jmenoval ministr zemědělství Marian Jurečka. Informoval o tom ředitel odboru komunikace ministerstva Hynek Jordán.

Nový generální ředitel chce podle Jordána ve vedení Povodí Odry především uplatnit své odborné zkušenosti v oblasti vodního hospodářství. Jiří Pagáč je dlouholetým odborníkem ve vodním hospodářství. V Povodí Odry začal pracovat jako technik výpočetního střediska, poté od roku 1992 jako vedoucí vodohospodářského dispečinku. Aktivně se podílel na přípravě „Projektu modernizace monitorovacího systému vodohospodářského dispečinku Povodí Odry, státní podnik“ a dalších aktivit souvisejících s problémy v oblasti vod.

„Od nového generálního ředitele očekávám další posílení klíčového podniku vodního hospodářství. Jsem přesvědčen, že pan Pagáč má výborné odborné předpoklady a dlouholeté zkušenosti k tomu, aby vedl Povodí Odry na vysoce profesionální úrovni,“ řekl ministr zemědělství Jurečka.

Nově jmenovaný generální ředitel J. Pagáč (ročník 1956) je absolventem Vysokého učení technického v Brně, oboru elektrotechnologie, kde v roce 1982 dosáhl inženýrského titulu. V letech 2001 – 2003 se účastnil mezinárodního projektu EU „EGERIS“ a po roce2003 spolupracoval v navazujícím mezinárodním projektu EU „OASIS“.  V letech 2012 – 2013 pomáhal připravovat „Digitální povodňový plán Moravskoslezského kraje a modernizace povodňového varovného systému“.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Statistiky a kauzy