Ministr Brabec označil dnes za jednu z priorit také prevenci rizik sucha

7. května 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

škeble sucho - IMG_6238

Najít vhodný mix účinných a pro naše podmínky nejvhodnějších adaptačních opatření na sucho a udržení vody v krajině je cílem komise, která vznikla v dubnu letošního roku na Ministerstvu životního prostředí ČR (MŽP). Informovala o tom dnes mluvčí MŽP Petra Roubíčková.

Ministr životního prostředí Richard Brabec dnes totiž bilancoval svých prvních 100 dní ve funkci ministra. V nich se podle svých slov soustředil zejména zlepšení čerpání peněz z evropských fondů směřujících do ochrany životního prostředí, úspory v resortu a na urychlení přípravy nové legislativy. Brabec ale také nezapomněl na aktuální problematiku sucha. V dubnu ustanovil expertní skupinu, zastřešenou Výzkumným ústavem vodohospodářským T. G. M., která s využitím všech aktuálně dostupných údajů připravuje „Strategii udržení vody v krajině a snížení dopadů dlouhodobého sucha“. „Sucho, stejně jako povodně, patří mezi extrémní projevy klimatických změn a týká se i České republiky. Proto je nezbytné se podobně jako na hrozící povodně začít okamžitě připravovat skrze preventivní opatření i na sucho,“ uvedl Brabec.

Naše voda, ilustrační foto naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině