Ministr Brabec navštíví ve středu 25. února Křivoklátsko

23. února 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Berounka jez Hýskov - IMG_8936

Nejen o možnosti vyhlásit Národní park Křivoklátsko bude ve středu diskutovat se starosty území, kterých se uvažovaný park týká, ministr životního prostředí Richard Brabec. Informovala o tom dnes mluvčí ministerstva Petra Roubíčková.

Svou návštěvu ministr Richard Brabec zahájí setkáním se starostkami obcí Nižbor a Zbečno. Poté zavítá do centrální části CHKO Křivoklátsko, kde si prohlédne příklady dobré i špatné praxe v lesnickém hospodaření z pohledu ochrany přírody a vlivu zvěře na lesní ekosystémy. Se starosty pak bude ministr Brabec diskutovat nejen o uvažovaném NP Křivoklátsko. Během své návštěvy si ministr společně s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR Františkem Pelcem prohlédne místo pro záměr výstavby „Domu přírody Křivoklátska“ a otevře zrekonstruovanou geologickou zážitkovou stezku „Po stopě trilobita“ nebo opravený mostek přes potok Klucná. Oprava mostku se plánovala přes 10 let a spojuje obce Branov a Roztoky, tvoří vstup do přírodní rezervace U Eremita a na naučnou stezku o dřevinách Křivoklátska. Naučnou stezku ve Skryjích vybudovala a udržuje AOPK ČR, Správa CHKO Křivoklátsko.

Program pro média začíná ve 12.15 hodin slavnostním otevřením opraveného mostku přes potok Klucná za účasti ředitele AOPK F. Pelce a starostů obcí Branov, Roztoky a Karlova Ves, ve 13.30 hodin následuje slavnostní otevření nově vybudované geologické zážitkové stezky „Po stopě trilobita“ a procházka cca 1 km ze Skryjí od mostu do obce Skryje.

kontakt pro média:Petra Roubíčková, tisková mluvčí MŽP, tel: 739 242 382

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství