Ministr Brabec navštíví při návštěvě Liberecka také tamní rašeliniště

4. listopadu 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Panèavské rašeliništì

Ministr životního prostředí Richard Brabec zahrne při své čtvrteční návštěvě Liberecka do svého programu exkurzi Rašeliniště Jizerka a prohlídku vodopádů na Černém potoce. Informovala o tom dnes mluvčí ministerstva Petra Roubíčková.

Ministr Brabec se v Jizerských horách, postižených v poslední čtvrtině 20. století imisně-ekologickou katastrofou, seznámí se současnou nápravou vodního režimu, ukázkami technických opatření na rašeliništi i s oživením pramenných oblastí chránících před povodněmi. Na území bývalého vojenského prostoru Ralsko si prohlédne dosavadní revitalizaci tohoto území. Sanační práce se po dvouleté odmlce opět rozběhly, v letošním roce tu probíhají zásahy za cca 2,5 mil. korun. Návštěvu zakončí ministr Brabec ve Stráži pod Ralskem prohlídkou státního podniku Diamo, který provádí útlumové a sanační programy zlepšování kvality životního prostředí a odstraňuje staré environmentální zátěže.

Program návštěvy Libereckého kraje – čtvrtek 6. Listopadu 2014:
09.05 – 09.45        terénní exkurze v Národní přírodní rezervaci Rašeliniště Jizerky, rašeliniště „Klugeho louka“
10.15 – 10.50        návštěva vyhlídky a povalových chodníků v rezervaci na Čihadle
10.55 – 11.05        vodopády na Černém potoce
14:10 – 15:30        návštěva bývalého vojenského prostoru Ralsko
16:00 – 17:00        prohlídka podniku DIAMO, s. p.

Naše voda, ilustrační foto: KRNAP

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství