Ministr Brabec jede do jižních Čech za vodou i nebezpečnými odpady

Aktualizováno 24. listopadu 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

DCF 1.0

Ministr životního prostředí Richard Brabec v pátek 25. 11. 2016 navštíví jižní Čechy. Informovala o tom mluvčí ministerstva Petra Roubíčková s tím, že se Brabec setká se starosty obcí Lhenice a Malenice a navštíví Vodňany, kde si prohlédne vodní nádrž.

Po setkání s představiteli obce Malenice k realizaci nového projektu na zajištění pitné vody pro občany navštíví ministr Brabec městys Lhenice. V doprovodu starostky Marie Kabátové absolvuje prohlídku areálu bývalého agrochemického podniku Lhenice, kde řadu let leží na 700 t odpadů a nebezpečných chemikálií, obsahujících např. polychlorovné bifenyly ad., které ohrožují životní prostředí i zdraví lidí. Obě obce se staly úspěšnými žadateli o dotace z dotačního programu MŽP – Národního programu Životní prostředí, proto při příležitosti návštěvy předá ministr Brabec osobně představitelům obou obcí rozhodnutí o poskytnutí dotace na nově schválené projekty. Lhenice získají 20 milionů Kč a 5milionovou půjčku na likvidaci skládky nebezpečných chemikálií v bývalém areálu ACHP. Malenice dostanou přes 1,8 milionu Kč na vybudování nové studny z průzkumného hydrogeologického vrtu.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (SRŠ Vodňany)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace