Ministerstvo zemědělství podpoří osvětu o vodě a přírodě ve školách

31. ledna 2012 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Prevence povodní, voda v krajině

Jakub Vágner - IMG_5466

„Návrat přírody do škol“ je název projektu, jehož cílem je seznámit žáky základních a středních škol s problematikou zemědělství, rybníkářství a rybářství. Informoval o tom dnes mluvčí ministerstva zemědělství Jan Žáček.

Osvětový projekt Návrat přírody do škol připravilo ministerstvo zemědělství ve spolupráci s občanským sdružením Sladkovodní giganti a s populárním rybářským odborníkem Jakubem Vágnerem. „S Jakubem Vágnerem jsme se dohodli, jakou podobu a cíle bude projekt mít. Již v loňském roce Ministerstvo zemědělství podpořilo pilotní přednášky o přírodě v několika školách. Díky kladnému ohlasu a zájmu škol i žáků jsme se rozhodli letos začít s plnohodnotným projektem,“ řekl ministr zemědělství Petr Bendl.

Kampaň seznámí žáky a studenty s důležitými tématy týkajícími se ochrany přírody, jako je například kvalita vody, čištění a průchodnost řek pro ryby, obnovitelné zdroje a obnovení populace různých druhů ryb v povodí řek na území ČR. Žáci se také dozvědí, jak aktivně chránit přírodní rozmanitost rostlin i živočichů ve vodách a jejich okolí. Cílem přednáškového cyklu je podnítit zájem teenagerů k ochraně vodních ploch a zároveň snaha je motivovat, aby se do ochrany aktivně zapojili.

Přednáškový cyklus bude probíhat od 31. ledna do 5. března 2012 v osmnácti školách v sedmi krajích. Na úvod každé přednášky budou promítány krátkometrážní filmy z dobrodružných expedic Jakuba Vágnera. Snímky o přírodě jsou přizpůsobené věku účastníků a obsahují filmový materiál natočený nejen v ČR, ale i v mnoha exotických místech planety – například v Amazonském pralese.

Naše voda

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství