Ministerstvo zemědělství otevřelo veřejný infodotazník

Aktualizováno 27. srpna 2014 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

rybářské slavnosti Třeboň

Ministerstvo zemědělství zahájilo novou fázi komunikace s veřejností i s médii. Jak dnes informoval na tiskové konferenci ministr Marian Jurečka, resort otevřel své profily na sociálních sítích Twitter, Facebook a na kanálu YouTube.

Podle Jurečky je cílem poskytovat aktuální informace z resortu a snadnější dostupnost pro uživatele internetu. „Ministerstvo zemědělství se nově zřízenými profily na sociálních sítích otevírá většímu množství lidí, kteří se zajímají o zemědělské, potravinářské, lesnické, vodohospodářské a další novinky. Na sociálních sítích najdou vše podstatné, co se v resortu děje,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka. Ministerstvo chce například zvát novináře na tiskové konference i oznamovat zásadní novinky nejprve prostřednictvím Twitteru.

Na tiskové konferenci představil ministr zemědělství Jurečka nové komunikační kanály, ze kterých se zájemci dozvědí i o akcích pořádaných Ministerstvem zemědělství pro veřejnost. Kromě aktualit, tiskových zpráv nebo informací o dotacích, se tak lidé na sociálních sítích MZe například dozví o projektu Poznej svého farmáře, díky kterému mohou navštívit vybrané farmy a ochutnat na nich regionální potraviny.

Adresy na účty Ministerstva zemědělství na sociálních sítích:

Facebook:  https://www.facebook.com/ministerstvozemedelstvicr

Twitter:  https://twitter.com/MZeCr

YouTube:  https://www.youtube.com/user/MINISTZEMEDELSTVI

Ministr Jurečka dále oznámil spuštění dotazníkového formuláře na homepage webu Ministerstva zemědělství. Jde o nový informační kanál určený pro odbornou i laickou veřejnost. Prostřednictvím formuláře bude možné zaslat svůj dotaz dle tematických oblastí MZe a odpověď dostane tazatel nejen do svého mailu, ale současně se zobrazí i na webu Ministerstva pod tematicky příslušným polem. Zde bude tedy zpětně dohledatelný celý souhrn otázek a odpovědí.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka