Ministerstvo plánuje 30denní rybářské lístky bez skládání zkoušek

Aktualizováno 10. března 2016 | Rubrika: Podnikání s vodou a zákony , Rybářství a rybníkářství

IMG_2369

Lidé budou moci dostat bez kvalifikační zkoušky rybářské lístky na 30 dní. Zkoušky dosud byly pro získání lístku nutné. Změnu připravuje ministerstvo zemědělství, které o tom dnes informovalo v tiskové zprávě. Nové krátkodobé lístky by mohly platit od sezóny v roce 2017.

Cílem opatření podle ministerstva je, aby si v Česku mohli zarybařit i turisté ze zemí, které nemají s ČR uzavřenou dohodu o vzájemném uznávání rybářských lístků. Jde například o Německo.
Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) připomněl, že rybářský lístek není sám o sobě povolením k rybolovu. „Je ale nezbytným dokladem pro získání povolenky k rybolovu, kterou zájemcům vydávají uživatelé rybářského revíru, například místní rybářské svazy. Bez obou těchto dokladů je rybolov nelegální,“ řekl.
Za rybářský lístek na 30 dní se bude platit 200 korun. Český rybářský svaz podle mluvčího ministerstva Hynka Jordána odhaduje, že o krátkodobý lístek by mohlo mít zájem kolem dvou tisíc lidí ročně.
Zájem o rybaření mezi Čechy roste. Podle webových stránek rybářského svazu si loni koupilo některou z celosvazových povolenek skoro 41.000 rybářů. Po pěti letech poklesu se prodalo o 759 kusů více než v roce 2014. Největší zájem o mimopstruhové povolenky byl mezi pražskými a středočeskými členy svazu.
Zdroj: ČTK
Související rubriky: Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství