Ministerstva ČR a Německa budou spolupracovat při ochraně přírody a lesů

7. října 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

les-smrk-img_2236

Ministr zemědělství Marian Jurečka se dnes v Praze sešel s ministrem výživy a zemědělství Spolkové republiky Německo (SRN) Christianem Schmidtem, aby podepsali Pražskou deklaraci o spolupráci při ochraně a obhospodařování lesů. Informovala o tom mluvčí ministerstva zemědělství Markéta Ježková.

Materiál je písemným vyjádřením spolupráce, která mezi ČR a SRN už funguje delší dobu. „Spolupráce s Německem v oblasti lesnictví se osvědčila, proto v ní budeme pokračovat. Chceme ji ještě rozšířit a uspořádat semináře pro nestátní vlastníky lesů a ochránce přírody. Umožní nám to lepší dialog, který povede k vzájemně respektovaným kompromisům mezi hospodářskými cíli vlastníků lesů a zájmy ochrany přírody,“ řekl Jurečka.

V rámci spolupráce si Německo a Česká republika vyměňují zkušenosti. Odborníci na lesnickou problematiku absolvují návštěvy v sousední zemi a účastní se seminářů. Jejich hlavním tématem je vztah mezi ochranou přírody a hospodařením v lesích, škodách způsobených zvěří, druhy dřevin a změna klimatu nebo postup proti kůrovci v ochranných zónách kolem bezzásahových území.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině