Mezinárodní den vody oslaví také v Priessnitzových lázních

Aktualizováno 11. března 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

priz

Mezinárodní den vody budou v Priessnitzových lázních slavit celé tři dny a to od pátku 21. března do neděle 23. března. Uvedla to Věra Janků z městského úřadu v Jeseníku.

Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku získaly svůj věhlas díky životodárné síle horských pramenů a vodoléčbě svého zakladatele Vincenze Priessnitze. Letos si už podruhé zajímavým programem připomenou světový den vody a klíčovou roli vody pro život.

„Základem Priessnitzových procedur je čistá pramenitá voda, klíč ke zdraví. Připravovaným speciálním víkendem chceme upozornit nejen na nepostradatelnost vody na Zemi, ale také vzdát poctu myšlence zakladatele našich lázní a světové vodoléčby,“ vysvětluje Tomáš Rak, obchodní ředitel lázní.

Na co se tedy v Priessnitzových lázních čtvrtý březnový víkend můžete těšit? Seznámíte se s historií a současností tradičních Priessnitzových procedur, které se od loňského roku chlubí certifikací JESENÍKY originální produkt®, s  průvodcem se můžete zúčastnit procházky po pramenech, na které se dozvíte mnoho zajímavostí o jedinečnosti Studničního vrchu, historii obnovy pramenů připomene promítání v Kinokavárně Sofie.

Ty největší vodní nadšence čeká aqua aerobic, speciální Aqua Nordic Walking, ale i potápění nejen pro děti. Pomyslnou víkendovou třešničkou na dortu je akční nabídka všech druhů koupelí, skotských střiků a samozřejmě tradičních Priessnitzových procedur.

Naše voda, foto: wikimedia commons, Pudelek (Marcin Szala)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě