Město Slaný bude provozovat vodohospodářský majetek od roku 2020

Aktualizováno 22. června 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Středočeské vodárny P8240054

Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) a město Slaný se domluvily, že provozování vodohospodářské infrastruktury ve městě Slaný bude pokračovat do konce roku 2019. Informovala o tom mluvčí SVAS Lenka Kozlová.

„Naše společnosti plně chápe záměr vlastníka infrastruktury si provozovat svůj majetek. Proto již několik let vycházíme městu Slaný vstříc postupnými změnami v ukončení termínu smluvního vztahu. Poslední dohodou mezi oběma subjekty mělo být ve Slaném ukončeno provozování vodovodu a kanalizace k 31. 12. 2016,“ řekl Pavel Pobříslo, provozní ředitel SVAS. „Naše společnost připravila jednotlivé kroky k předání vodohospodářské infrastruktury vlastníkovi k tomuto datu. Aby se předešlo k negativnímu dopadu na obyvatelstvo v dodávce vody a odkanalizování, akceptovaly vodárny žádosti města o prodloužení nájemního vztahu do 31. 12. 2017, resp. do 31. 12. 2019,“ vysvětlil Pobříslo.

„Vzhledem k tomu, že pro nás je důležitá spokojenost odběratele, domluvili jsme se se zástupci města Slaný, že provozování vodohospodářského majetku ve Slaném skončí s platností nájemní smlouvy, a to k 31. 12. 2019. Tím městu Slaný je poskytnuta dostatečná lhůta se připravit na převzetí jeho majetku do provozování,“ konstatoval na závěr Pavel Pobříslo.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace