Město Budvaru a vody slaví dnes 750 let

Aktualizováno 10. března 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

České BUdějovice - náměstí a Samsonova kašna

České Budějovice – sídlo národního podniku Budvar, ale i centrum kraje, v němž se nachází množství malých i velkých rybníků, slaví dnes, 10. března, 750 let od svého založení. Portál Naše voda navštívil České Budějovice o uplynulém víkendu.

České Budějovice založil král Přemysl Otakar II, a tak je logické, že hlavní část oslav proběhne právě na náměstí Přemysla Otakara II., a to dnes od 17.00 hodin. Proto je ale také od dnešního rána uzavřený vjezd na celé náměstí z ulic U Černé věže, Karla IV. Biskupské a Piaristické ulice.

Oslava výročí bude pojata formou tematického multimediálního představení, kterému bude předcházet živý koncert Lucie Bílé. Multimediální show „MAGICKÉ BUDĚJOVICE“ oživí symboly metropole a postupně rozehraje scenérie náměstí Přemysla Otakara II – budovu radnice, Samsonovou kašnu a Černou věž. Multimediální představení vyvrcholí ohňostrojem. Vše odstartuje v 17.00 hodin koncert jihočeských patriotů z kapely HE BAND.  Vstup je zdarma.

Kromě toho si mohou návštěvníci Budějovic prohlédnout historické korunovační klenoty, které byly do města pod přísným policejním dohledem dopraveny v pondělí.

Fotoreportáž ze současných Budějovic včetně návštěvy Budvaru si můžete prohlédnout na facebookové verzi portálu Naše voda. Klikni zde!

Naše voda – foto Naše voda – Nina Havlová (náměstí Přemysla Otakara II)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Rybářství a rybníkářství