Memorandum kraje a Hodonína povede k obohacení turistické nabídky

9. června 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

soutok Morava - Dyje - IMG_9259 - obr. 5

Rada Jihomoravského kraje schválila na návrh hejtmana Michala Haška memorandum, kterým se kraj zavazuje spolupracovat s Hodonínem při rozvoji cestovního ruchu ve městě a okolí, například vybudováním vodní cesty. Informovala o tom mluvčí kraje Eliška Holešinská Windová.

Mezi další společné projekty bude podle Windové také využití řeky Moravy pro rekreační účely či vybudování související turistické infrastruktury v přístavu Hodonín. „Předmětem memoranda je spolupráce při vybudování plavebních komor na řece Moravě v místě hodonínského jezu s cílem napojení splavné vodní cesty na areál Slovanského hradiště v Mikulčicích a dále pak na zpřístupnění ramene řeky Moravy pro rekreační plavbu a související  vybudování přístavu Hodonín. Memorandum se netýká jednání města Hodonína s čínskými partnery o překladišti či nákladní lodní dopravě. Podporujeme věci, které se týkají turistiky, cestovního ruchu a naprosto klidného využití vodní cesty a většího zpřístupnění Baťova kanálu. Může to být jedna z cest, jak tento region zatraktivnit, přinést mu turisty i pracovní místa a hospodářský rozvoj,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (řeka Morava za soutokem s Dyjí)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla