V Mělníku se očekává kulminace dnes večer

Aktualizováno 4. června 2013 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Prevence povodní, voda v krajině

foto HZS-pozary.cz

Dolní Vltava pod Prahou je setrvalá a stav je blízký kulminaci. Tok Labe pod soutokem s Vltavou v Mělníku stoupá, předpokládaná kulminace v Mělníku bude v úterý ve večerních hodinách na úrovni 950 cm a 4000 m3/s. Uvedla to radnice v Mělníku.

„Žádáme obyvatele evakuovaných částí, aby v žádném případě nevstupovali do ohrožené oblasti (Mlazice a Pšovka).Hrozí ohrožení na životě,“ varuje radnice, která žádá obyvatele, aby dodržovali pokyny zasahujících složek IZS.

Hasiči mají v úterní podvečer podle HZS nejvíc práce ve Středočeském a Ústeckém kraji. Ve Středočeském kraji je nejzávažnější situace na Mělnicku, kde během celého dne probíhala evakuace a přípravné práce na kulminaci Vltavy. V Ústí nad Labem stále probíhá stavění a upevňování hrází z pytlů v dosud vodou nezasažených částech v centru města. Čeká se na hlavní povodňovou vlnu. Voda už zasáhla celé přednádraží.

V ostatních krajích se již situace uklidňuje a HZS z těchto oblastí přesouvá síly a prostředky do míst, kde budou potřeba v následujících hodinách. Dva plovoucí transportéry PTS 10 jsou připraveny k nasazení ve Středočeském kraji a jeden v Ústí nad Labem.

Zdroj: město Mělník, Požáry.cz, naše voda

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině