MASPEX: Výsledky našich rozborů se liší od výsledků rozborů SZPI

26. července 2017 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

SZPI - rybíz falšování - Maspex_003

Společnost MASPEX, která v ČR distribuuje ovocné nápoje vyrobené v Polsku, se ohradila proti výsledkům šetření Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), o nichž portál Naše voda také informoval. Oficiální vyjádření níže:

Vyjádření společnosti MASPEX k tiskové zprávě Státní zemědělské a potravinářské inspekce

Dne 14.7.2017 proběhla kontrola Státní zemědělské a potravinářské inspekce v naší společnosti. Byly nám představeny výsledky rozborů našich produktů nápoj pomeranč – mandarinka – jablko a nápoj z černého rybízu. Závěry inspekce se dotýkají v prvním případě obsahu vitamínu C v nápoji, ve druhém procentuálního obsahu šťávy z černého rybízu z koncentrátu. Okamžitě jsme provedli testy v našich laboratořích. Výsledky našich rozborů nápoje pomeranč – mandarinka – jablko se liší od výsledků rozborů inspekce. Co se týká nápoje z černého rybízu, abychom se mohli kvalifikovaně vyjádřit k výtkám inspekce, snažíme se o doplnění chybějících podkladů týkajících se metod stanovení a výpočtu, které použila inspekce ke zjištění obsahu ovocné šťávy. V obou případech se samozřejmě odvoláme a předložíme svá stanoviska vůči závěrům inspekce. Z našeho pohledu šetření není ukončeno, protože do konce července běží lhůta, do kdy jsme povinni se inspekci k jejim zjištěním vyjádřit. V rámci naší výroby dbáme o to, aby všechny produkty, které opouštějí naše výrobní závody, splňovaly požadované kvalitativní parametry a specifikace dle platné evropské legislativy.

Naše voda, foto kontrolovaného nápoje: SZPI

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Statistiky a kauzy