O malé vodní elektrárny a Informační centrum Obnovitelných zdrojů byl zájem

Aktualizováno 24. března 2014 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Podnikání s vodou a zákony

Elektrárna P edm  ice

Slunečný sobotní den přilákal návštěvníky i do prostor secesní budovy malé vodní elektrárny „Hučák“ v Hradci Králové a Informačního centra Obnovitelných zdrojů. Průvodci v rámci akce Den vody přivítali 274 návštěvníků. Známila to Šárka Beránková, mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy.

Pro velké i malé návštěvníky připravili průvodci projekci filmu  „Malé vodní elektrárny na Labi“, zájemci měli možnost navštívit malou vodní elektrárnu Hučák, která v roce 2012 oslavila 100 let od uvedení do provozu. Lákadlem nejen pro malé návštěvníky, ale i pro dospělé, byla interaktivní expozice obnovitelných zdrojů věnovaná výrobě elektrické energie. K nejoblíbenějším atrakcím patřil model tornáda, model využití solární energie a  model využití síly větru. Sběratelé si mohli zakoupit turistickou známku, turistickou vizitku a nálepku.

V sobotu u příležitosti Dne vody, byly pro veřejnost otevřeny i malé vodní elektrárny Spálov na řece Jizeře, Předměřice a Přelouč na řece Labi. Zájem byl o všechny elektrárny. Na Spálov se přišlo podívat 60 zájemců, v Předměřicích to  bylo 100 návštěvníků a do Přelouče se přijelo podívat 101 lidí.

Naše voda, foto: ČEZ

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony