Luhačovická přehrada je již ze třetiny zaplněná

Aktualizováno 6. srpna 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Přehrady a vodní díla

ilustrační foto

Voda v přehradě mezi Luhačovicemi a Pozlovicemi, která byla zcela odbahněná, již plní třetinu plochy. Hladina je nyní u hráze zhruba šest metrů vysoko a na březích polehává čím dál více lidí. Píše to Zlínský deník.

Také hoteliéři z okolí už nedočkavě vyhlížejí klientelu. Povodí Moravy navíc začalo sekat v okolí trávu a přehrada tak vypadá po více než roční těžbě sedimentu a dalších opravách k světu. Kvalitu vody ovšem prozkoumá krajská hygienická stanice až příští rok, upozorňuje Deník.

„Povrchová vrstva přísypu z říčního kameniva bude dočasně před naplněním přehrady po hladinu sloužit jako pláž pro plavce,“ sdělil ředitel povodí společnosti Radim Světlík. Kdy bude přehrada zcela naplněna, zatím však jisté není.

„V současné době je Luhačovická přehrada napuštěna z jedné třetiny, u hráze je přibližně 6 metrů vody. V těchto dnech odpouštíme 40 litrů vody za vteřinu, vše ostatní, co do přehrady nateče, případně naprší, tam zadržujeme, aby byla nádrž co nejdříve plná,“ doplnila mluvčí Gabriela Tomíčková.

Naplnění přehrady se podle mluvčí Povodí nedá časově odhadnout. Záležet totiž bude hlavně na počasí a na vydatnosti srážek.

Zdroj: Deník.cz

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Přehrady a vodní díla