Lodní dopravu mezi Budějovicemi a Hlubokou využilo letos 14 321 lidí

1. listopadu 2011 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Prevence povodní, voda v krajině

DSCN1823 cedule půjčovna lodiček

Lodní dopravu mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou nad Vltavou využilo v první sezoně 14 321 lidí. Informuje o tom jihočeská mutace Mladé fronty Dnes.

Plavbu po úseku Vltavy dlouhém devět kilometrů zajišťovaly dopravní lodě od 11. června do 15. října. „Celkem po trase v tomto období proplulo v obou směrech 1 248 plavidel,“ řekl Jan Flíček z českobudějovického Povodí Vltavy.

O prázdninách mohli lidé využít lodní dopravu denně. V červnu, v září a říjnu lodě jezdily mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou nad Vltavou v úterý, ve čtvrtek a o víkendu. Cena za zpáteční lístek pro dospělé byla 200 korun. Nejprve po Vltavě vozily turisty tři lodě, v srpnu k nim přibyl čtvrtý parník. Denně vyjížděla z Českých Budějovic loď desetkrát, stejný počet jízd byl i na cestě z Hluboké nad Vltavou.

„Zájem lidí o vodní cestu nás příjemně překvapil. Ale kapacita lodí nebyla vždy zcela využita,“ řekl Flíček. Podle něj je trasa připravena na vyšší nápor turistů.

Ten provozovatelé očekávají v roce 2013, kdy by se cesta měla prodloužit až na 30 kilometrů dlouhý úsek do Týna nad Vltavou. V listopadu příštího roku skončí práce na úpravě jezu a jeho okolí v Hluboké nad Vltavou.

Zprovoznění úseku mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou nad Vltavou trvalo tři roky a stálo 740 milionů korun bez daně. Vedle zvýšení turistického ruchumá vltavská cesta i protipovodňový význam.

Zdroj: regionální mutace Mladá fronta Dnes – jižní Čechy

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině