Lodě na Labi – sobotní akce pro všechny zájemce o vodní turistiku

Aktualizováno 1. září 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

Lodě-na-Labi-plakátaaa

Nad řekou Labe v Nymburce bude vznášet Létající muž, z Poděbrad připluje Král Jiří a  sjedou se lodě a lodičky všeho druhu. Společnost Zlatý pruh Polabí zve všechny milovníky lodí, vodní turistiky na jedinečnou akci Lodě na Labi. 7. září od 9:30 do 18 hodin je na nymburském břehu Labe u mlýna a v přístavu připraven bohatý „vodní“ program.

První přehlídka lodí na Labi svého druhu nabídne návštěvníkům lodě Státní plavební správy a ukázky plavby, svou práci představí Poříční oddělení Policie ČR a jejich potápěči společně s Hasičským záchranným sborem. Jaké to je strávit dovolenou na pobytové lodi odhalí společnost SP Praha a lodní Marina Týnec nad Labem. Výletní a restaurační loď Král Jiří sveze všechny zájemce okružní plavbou od nymburských hradeb ke Kostomládkám a zpět.

Pro suchozemce jsou připraveny ukázky elektrických koloběžek a tříkolek, prezentace turistických destinací Polabí, Posázaví a Rakovnicka. Milovníkům techniky představí společnost Vari Systém lodní motory a mola, pro dobrou náladu bude vyhrávat mediální partner akce rádio Kiss Delta, Krušovický pivovar bude točit výtečnou novinku Krušovické Pšeničné pivo a nad tím vším se bude vznášet Létající muž a návštěvníci se budou moci vznést s ním.

Akce Lodě na Labi je organizována společností Zlatý pruh Polabí o.p.s. jako úplně první svého duhu na této řece.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace