Loď potopená u Ústí může být brzy vyproštěna

14. listopadu 2011 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Přehrady a vodní díla

IMG_9854 lodička

Loď, která se 19. října potopila i s bagrem na dno Labe u Vaňova nedaleko Ústí nad Labem, by mohla být z řeky vyproštěna do konce týdne. Uvedl to server prvnizpravy.cz.

Jiří Mach z Povodí Labe řekl, že bude záležet na tom, jak pokročí práce na rozřezávání lodi.„Potápěči pokračují v práci, loď musí pod vodou rozřezat na tři části, a když to půjde, vytáhne je jeřáb o víkendu ven. Zprávy o nějakých komplikacích zatím nemáme. Podle momentálních podmínek na místě rozhodneme o změnách v organizaci dopravy,“ uvedl Mach.

Soulodí Českých přístavů s naloženým bagrem čistilo řeku od nánosů, nedaleko zdymadel kapitán zjistil, že se menší člun s bagrem potápí a snažil se zajet co nejblíže ke břehu. Loď se přesto potopila asi do sedmimetrové hloubky. Hasiči na řece zřídili norné stěny a zachytávali uniklé ropné látky. Poté, co na místo připlul koncem října těžký jeřáb, se podařilo vytáhnout z vody bagr. Kvůli potopené lodi je částečně zúžená plavební dráha a plavidla tu mohou plout jen sníženou rychlostí.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-regionu/lod-potopena-u-usti-muze-byt-brzy-vyprostena/

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Přehrady a vodní díla