Litoměřičtí pomohou připravit rekonstrukci Centra denních služeb

22. dubna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

pumpa - 100_5912

Zaměstnanci Severočeských vodovodů a kanalizací, a.s. (SčVK) se připravují k dalšímu firemnímu dobrovolnictví. Informovala o tom dnes mluvčí SčVK Iveta Kardianová.

Ve čtvrtek 24. dubna se proto Litoměřičtí vydají do Střediska křesťanské pomoci při Diakonii Českobratrské církve evangelické v Litoměřicích, aby pomohli připravit půdní prostory pro rekonstrukci. Středisko křesťanské pomoci v Litoměřicích obdrželo schválení financí na zahájení investičního projektu na rekonstrukci půdních prostor pro vznik Centra denních služeb, které bude sloužit osobám se zdravotním postižením. Vyklizení prostor a další přípravu pro stavební práce zajistí dobrovolníci z SčVK, litoměřické oblasti.

V letošním roce se jedná již o třetí firemní dobrovolnictví. Dobrovolníci z SčVK  pomohli již uklidit zahradu ústeckého dětského domova a zahradu v Domově seniorů ve Vratislavicích nad Nisou.

Dobrovolníci z řad zaměstnanců SčVK pomáhají potřebným v rámci firemního dobrovolnictví pravidelně již několik let. Projekty firemního dobrovolnictví realizují napříč celou oblastí, kde SčVK provozuje svoji činnost. Na území Liberecka v minulých letech pomáhali například sdružení D.R.A.K. a mateřské škole Delfínek v Liberci. Tradici pomoci v letošním roce rozšířili o spolupráci s Domovem seniorů ve Vratislavicích nad Nisou. Litoměřičtí v minulosti také sázeli vrbky a zušlechťovali zahradu v mateřské škole Kytička. Pozadu nezůstávají ani dobrovolníci z ostatních společností provozovaných oblastí.

Naše voda, ilustrační foto naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace