V Lidovém domě proběhne seminář k ochraně půdy

Aktualizováno 3. listopadu 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

krajina-rybnik-img_3744

Ekologická platforma Zvonečník a Masarykova demokratická akademie pořádají ve středu 9. listopadu od 17.00 hodin panelovou diskuzi na téma: Agrobiodiverzita: klíč nejen k ochraně půdy. Informuje o tom webová stránka http://www.zvonecnik.estranky.cz/.

Agrobiodiverzita je biologická rozmanitost na úrovni polních kultur. Pro její dlouhodobou udržitelnost je důležité zejména organické hnojení a používání biologicky rozložitelných přípravků na ochranu plodin, střídání plodin a protierozní kombinace u širokořádkových plodin, používání techniky s nízkým tlakem na půdu (proti zhutnění půdy), přítomnost remízků, zelených pásů a podpora drobné zvěře.

Účast v panelu přijali ředitel Výzkumného ústavu meliorací a ochrany půdy Jiří Hladík a poradce premiéra ČR Karel Machovec. Akce se koná ve Steinerově sále Lidového domu, Hybernská 7, Praha 1 (vchod ze dvora bezprostředně za průchodem z Hybernské, zazvoňte), pro zájemce budou na místě také k dispozici vstupenky do Národního zemědělského muzea v Praze.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině