Lidem na severu Olomoucka poteče kvalitnější voda

Aktualizováno 24. května 2012 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

ruka-s-vodovodem

Lidé z obcí, které jsou zásobeny upravenou vodou z řeky Bystřice, budou mít brzy kvalitnější vodu. V létě opraví vodárenská společnost zastaralý a zrezivělý rozvod mezi Domašovem nad Bystřicí a Hraničnými Petrovicemi a ještě lepší zprávou je, že odborníci v minulých dnech vytipovali čtyři vydatné vrty. Píše to dnes Deník.

Z případných vrtů by podle Deníku bylo možné obce napojené na úpravnu v Domašově nad Bystřicí zásobit podzemní vodou. Varianta by navíc byla násobně levnější než uvažované napojení oblasti nad Šternberkem a Olomoucí na Moravský Beroun.

„Provedli jsme průzkum a již máme od hydrogeologa přesně lokalizována čtyři místa, kde by měla být podzemní voda v dostatečné kvalitě a množství,“ uvedl v Deníku technický náměstek Vodohospodářské společnosti Olomouc Jiří Kožušníček.

„Nyní začneme  jednat s vlastníky pozemků. Jde o území náležící vojsku, a to uvažuje o vyčlenění této části. Ještě do konce roku bychom chtěli jednání zahájit,“ sdělil náměstek.

Místo společnost nechce přiblížit, aby zveřejnění nezkomplikovalo jednání s vlastníkem.

Pokud vše dopadne dobře a uskutečnění plánu půjde ideálně, mohla by lidem téct z kohoutku voda z nového zdroje do tří let, dodává Deník.

Zdroj a více: Deník 

Související rubriky: Vodovody a kanalizace