Lidé prý přestávají kupovat mražené ryby, chtějí čerstvé

Aktualizováno 17. prosince 2012 | Rubrika: Nápoje a voda v potravinách , Rybářství a rybníkářství

ryby v sítích P1230086

Poptávka po mražených rybách a rybích konzervách v ČR klesá, naopak lidé začínají více kupovat čerstvé či čerstvě chlazené ryby. Informuje o tom na základě výzkumů rybářského svazu a agentury Nielsen portál ihned.cz.

Podle šetření společnosti Nielsen přitom od loňského října do letošního září kleslo v tuzemských obchodech množství prodaných mražených ryb o 15 procent. „Tento trend je tažen především segmentem mraženého pangasiuse, jehož oblíbenost v českých domácnostech značně klesá,“ uvedla Lucie Hrušová ze společnosti Nielsen. Prodeje této převážně z Vietnamu do Česka dovážené sladkovodní ryby meziročně klesly o třetinu. Tržní podíl pangasia v kategorii mražených ryb tak dosahuje zhruba pětiny. Podobný je podíl celých mražených ryb a obalovaných rybích výrobků.Téměř polovinu trhu mražených ryb podle Hrušové představuje rybí filé.

Zvýšenou poptávku po čerstvých a chlazených rybách potvrzují i obchodníci, například řetězce Interspar nebo Tesco. Podle obchodního ředitele Tesco Jana Dvořáka klesá například zájem o rybí konzervy či právě o mraženého pangase.

Zdroj: www.ihned.cz, Naše voda

Související rubriky: Nápoje a voda v potravinách, Rybářství a rybníkářství