Lidé na Břeclavsku zaplatí za kubický metr vody o 2,60 Kč více

1. prosince 2012 | Rubrika: Voda a naše peněženka , Vodovody a kanalizace

kohoutek-umyvadlo-voda3

Lidé na Břeclavsku zaplatí příští rok za vodu opět o něco víc. Vodné a stočné bude vyšší v součtu o 2,60 koruny za kubík. Uvedl to Břeclavský deník.

Zhruba tisícikorunu teď stojí měsíčně voda rodinu Beranových. Mladí manželé s dvouletou dcerou bydlí v Břeclavi v bytě. A od nového roku si budou muset za vodu připlatit. O kolik? Kolem pětatřiceti korun měsíčně, tedy přes čtyři stovky za celý rok, spočítal Deník.

O navýšení vodného a stočného rozhodlo v pátek představenstvo společnosti Vodovody a kanalizace Břeclav. V součtu dělá 3,4 procenta. „Chtěli jsme se vejít do pěti procent a to se nám povedlo. Není naším zájmem cenu zvyšovat, naopak se ji snažíme udržet co nejníže. Do majetku ale musíme postupně zařadit velkou investici do kanalizační sítě na Břeclavsku. Nemluvě o tom, že jedno procento z navýšení je dáno nárůstem sazby daně z přidané hodnoty,“ argumentoval v Deníku předseda představenstva společnosti Vodovody a kanalizace Břeclav Jaroslav Parolek.

Vodné a stočné na Břeclavsku patří mezi nejdražší na jižní Moravě. Více platí za vodu jen lidé na Blanensku Naproti tomu na sousedním Hodonínsku je voda dlouhodobě nejlevnější. Například letos si Vodovody a kanalizace Hodonín účtovaly za vodné a stočné v součtu jen 56,45 koruny včetně DPH.

Zdroj: Deník.cz

Související rubriky: Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace