Ležák Zubr Grand bude k dostání i v lahvích

19. února 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

Zubr_Grand

Nejprodávanější pivo přerovského pivovaru za loňský rok, 11° ležák Zubr Grand, je nově stáčeno i do lahví. Informoval o tom ředitel pivovaru Zubr Tomáš Pluháček.

Na prodejních místech se 0,5 l lahve začnou podle jeho údajů objevovat v průběhu měsíce února. Zubr Grand, který pivovar uvedl na trh na podzim loňského roku, byl dosud k dostání v restauracích a pivnicích výhradně v sudech, tedy jako čepované pivo. „Jsme rádi, že si Zubr Grand velmi rychle našel své věrné příznivce a nejen těm chceme dopřát možnost, aby si jej mohli vychutnat i při dalších příležitostech, když čepované není zrovna po ruce. První pivní přepravky s Grandem jsou právě nyní na cestě do maloobchodní prodejní sítě,“ uvedl Pluháček.

Zubr Grand je jedenáctistupňové pivo, které je uvařeno tradičními postupy dle prvorepublikové receptury za použití regionálních surovin – nejkvalitnějšího tršického chmele a hanáckého ječmene. Lahodné hořkosti piva a příjemného aromatu čerstvě natrhaného chmele je dosaženo zvýšeným množstvím přidaného chmele – Zubr Grand je chmelen hned načtyřikrát, což mu dodává jedinečnou sílu chuti. „Rostoucí obliba Granda je potvrzením trendu posledních let, kdy se ukazuje, že lidé upřednostňují piva s vyšší hořkostí a silnou chutí,“ doplňuje Pluháček.

Stáčení piva Zubr Grand do lahví začalo v polovině února a z celkového uvařeného objemu do lahví směřuje zhruba 20 procent. Prioritou pro pivovar, stejně jako v případě ostatních piv v sortimentu, zůstává důraz na prodej piva čepovaného. Dle dosavadního zájmu zákazníků pivovar Zubr předpokládá, že produkce piva Zubr Grand dosáhne během letošního roku padesátiprocentního podílu celkové produkce pivovaru.

Naše voda, foto pivovar Zubr

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka