Letošní ostravské Jarní ozvěny nabídnou i filmy s vodáckou tématikou

Aktualizováno 21. února 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

plakát Jarní ozvěny Ostrava 2015

V sobotu 28. února 2015 proběhne v ostravském kinu Vesmír v době od 12.00 do 22.00 hodin v pořadí již 10. ročník festivalu „Jarní ozvěny“ v Ostravě. Portál Naše voda o tom informoval Miroslav Duda.

Festival pořádá občanské sdružení Folk v Ostravě a vystoupí na něm například horolezec Libor Uher s přednáškou o výstupu na Broad Peak 8047 m.n.m, Michal Vičar s cestou 40 let starou Škoda 1000MB kolem světa, která trvala 7 měsíců, Zdeněk Jurásek s cyklo i motocyklocestami po legendární americké Route 66, a k vidění bude promítání z Namíbie, Etiopie, Peru, Nového Zélandu a mnohé další.

Unikátní budou stereofotografické 3D projekce Matěje Boháče z Balkánu a nejkrásnějších světových jeskyní včetně prvního českého 3D filmu Domino o objevování venezuelských jeskyní (autor Marek Audy) a nebude chybět ani vodácký blok věnovaný seakajakingu, jachtingu a splouvání divokých řek spolu s projekcí krátkých slideshow. Mimořádné bude uvedení legendárního vodáckého filmu Statisticky průměrný vodák režiséra Zdeňka Junka z roku 1983.

Cestovatelský program doprovodí bubenická show Jarabi a vystoupení folkových a country skupin. V předsálí bude k vidění výstava velkoplošných fotografií Libora Uhera Z hor, Marka Audyho Podzemní mystéria a Vinceho Staré trampské časy.

Podrobný program včetně rezervace vstupenek najdete na: http://www.ozvenyostrava.cz/

Naše voda, plakát: Folk v Ostravě

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství