I letos vypustí Jakub Vágner do přírody pstruhy – tentokrát ve Zlíně

Aktualizováno 22. dubna 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Vágner - Špindlerův mlýn 2015 - IMG_5274

Stejně jako v předchozích letech vypustí díky finanční podpoře společnosti Veolia a Nadačního fondu Veolia rybář Jakub Vágner do přírody dospělé pstruhy. Stane se tak ve středu 26. dubna před polednem ve Zlíně.

Před vlastní akcí proběhne tradiční beseda Vágnera s dětmi ze základní školy, letos půjde o děti ze základní školy Štípa ve Zlíně. Poté bude následovat vlastní vypouštění pstruhů do řeky Dřevnice. Portál Naše voda bude – také tradičně – při tom, a pro zájemce připraví z akce fotoreportáž.

Za uplynulých šest let projektu „Cesta pstruha“ se do českých řek navrátilo více než 12 tun pstruhů potočních. Loni bylo například do Ohře v Terezíně vysazeno zhruba 600 kusů ryb ve stáří tří let a více, které byly odchovány v nádrži Nechranice, tedy na území ČR. V předchozích letech přitom Vágner vysazoval do našich řek pstruhy původem ze Slovenska.

V minulosti vysazoval Jakub Vágner pstruhy v Plasech, Vrchlabí, Špindlerově mlýnu a právě v Terezíně, letos poprvé proběhne vysazování pstruhů také na Moravě.

Naše voda, foto (vysazování Špindlerův mlýn) Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Nejčtenější, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství, Vodovody a kanalizace