Lesy ČR zvou veřejnost na výpravu do lesa parním vlakem

Aktualizováno 14. října 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

houby-muchomurka

Na sobotu 29. října připravily Jindřichohradecké místní dráhy ve spolupráci se státním podnikem Lesy České republiky (Lesy ČR) tematickou parní jízdu s poznáváním lesa. Informovala o tom mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.

Parní vlak vyjede z Jindřichova Hradce v sobotu 29. října v 10.44 hodin a s jednou větší přestávkou v Kunžaku – Lomech, kde se parní lokomotiva dozbrojí vodou, dorazí vlak po hodině a tři čtvrtě do stanice Senotín. Zde už bude pro malé i velké účastníky připravena poznávací vycházka. Na šesti stanovištích zhruba tři km dlouhé trasy se dozví řadu zajímavostí o lesních dřevinách, o měření stromů, o lesní zvěři a myslivosti, o lesních půdách a rostlinách i o vývojových stádiích lesa. Zhlédnete ukázky kdysi běžné práce v lese – přibližování dříví koňmi.

Ve stanici Kaproun, kde vycházka skončí, bude pod dohledem zkušených lesníků pro všechny zúčastněné připraveno opékání špekáčků a čaj na zahřátí. Na zpáteční cestu se z Kaprouna parní vlak vypraví v 15:55 a do Jindřichova Hradce se vrátí přesně v pět hodin odpoledne. Kdo nebude mít o poznávací vycházku zájem, může parním vlakem projet celou trať až do Nové Bystřice a zpět.

Vzhledem k tradičně vysokému zájmu doporučujeme rezervovat si místa v parním vlaku předem. Jízdenky s místenkou zakoupíte na adrese http://jizdenky.jhmd.cz/. Rezervaci míst můžete provést také telefonicky na čísle 384 361 165 v pracovních dnech od 7.00 do 15.00 hodin. Pro získání dalších informací pište na office@jhmd.cz. Více informací naleznete na www.jhmd.cz.

Lesy ČR, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině