Lesy ČR zvou na filmový festival v královéhradeckém kině Bio Central

13. května 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

houby pařez - IMG_4076

Státní podnik Lesy České republiky (Lesy ČR) pořádá již zítra, ve čtvrtek 14. května v královéhradeckém kině Bio Central jednodenní filmový festival LES FEST 2015. Informovala o tom dnes mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.

Festival se koná v rámci Týdne lesů. První filmový blok určený pro žáky druhého stupně základních škol začíná v 10.00 hodin. Od 13.00 hodin je zvaná veřejnost, tedy každý, koho zajímají filmy o přírodě. Promítat se budou mezinárodně oceněné snímky, jako Království lesa, Vychytralé rostliny a další. Diváky čeká také filmová projekce Václava Chaloupka, autora večerníčků o zvířatech, a dále hudební vystoupení Jaroslava Samsona Lenka, který k Chaloupkovým večerníčkům skládá hudbu. V předsálí kina bude k vidění unikátní avatarská instalace „UV les“ a také živí dravci  – raroh a výr. O mikrobiologii i houbaření bude vyprávět uznávaný odborník Jan Wipler, o nových technologiích pak profesor Ivan Jablonský. Vstup je zdarma.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Prevence povodní, voda v krajině