Lesy ČR zrenovují turistickou stezku v údolí Robečského potoka u České Lípy

14. října 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Přehrady a vodní díla

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) připravuje rozsáhlou rekonstrukci turistické stezky v údolí Robečského potoka u České Lípy v Libereckém kraji v národní přírodní památce Peklo. Informoval o tom mluvčí LČR Zbyněk Boublík.

„V rámci rekonstrukce budou obnoveny dřevěné zpevněné chodníky. Generální opravy se dočkají i dvě lávky přes Robečský potok. Práce budou probíhat po menších etapách, začnou již nyní v říjnu, přičemž pokračovat budou až do příštího roku. Předpokládané náklady na rekonstrukci stezky přestavují částku ve výši cca čtyř milionů korun,“ vysvětluje ekonomický ředitel LČR Michal Gaube. V údolí Robečského potoka se výborně daří bledulím, které zde v jarních měsících rozkvétají a lákají k návštěvě řady návštěvníků. V tomto období budou proto rekonstrukční práce na stezce pozastaveny.

Na přelomu měsíce září a října již LČR pro úspěšný průběh rekonstrukce turistické stezky udělal první krok – po předchozí dohodě se Správou CHKO Kokořínsko byla podél stezky odstraněna část starých stromů.

Peklo u České Lípy je asi čtyři kilometry dlouhé romantické údolí Robečského potoka, v podstatě dlouhá rokle sevřená pískovcovými skalami, působící dojmem divoké přírody. Nejvhodnější čas návštěvy je začátkem dubna, kdy v údolí rozkvetou tisíce bledulí. V létě lze využít pískový rybník na dolním konci rokle ke koupání. Peklo je národní přírodní památkou a chráněné jsou samozřejmě i všechny bledule, kterým se tu hojně daří.

Naše voda, ilustrační foto LČR

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství