Lesy ČR zrekontruovaly chodník kolem vodní nádrže Bedřichov

22. listopadu 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Přehrady a vodní díla

prehrada-bedrichov-12

Milovníci a návštěvníci Jizerských hor v Libereckém kraji se nyní mohou podél vodní nádrže Bedřichov zvané též Černá Nisa procházet po nově zrekonstruovaném dřevěném chodníku. Informoval o tom server parlamentnilisty.cz.

Rekonstrukci dokončil státní podnik Lesy České republiky (LČR) v předchozích dnech, náklady akce činily přitom zhruba 1,6 milionu korun. Projekt dosud plně financuji Lesy ČR, nicméně byla přislíbena finanční podpora z Evropské unie prostřednictvím Evropského zemědělského fondu – Programu rozvoje venkova.  Zcela nefunkční poválkový chodník podél levobřežní části vodního díla je nyní nahrazen v podstatě dřevěnou stezkou pro pěší turisty.

“Chodník vede od hráze přehrady k přítoku Černé Nisy. Je bezbariérový, přístup na něj tak mají i lidé pohybující se na vozíku. Na trase se nacházejí dvě vyhlídková mola umožňující jedinečné pohledy na vodní hladinu a dvě zastavení obsahující informace o místních zajímavostech,“ informuje ekonomický ředitel LČR Michal Gaube. Zrekonstruovaný chodník, jehož součástí jsou také tři odpočinková místa s lavičkami, bude podle ředitele zahrnut do nově připravované naučné stezky Maliník – Hřebínek. „ S její realizací počítáme na jaře příštího roku,“ doplňuje Gaube.

Výběr vhodné trasy i vlastní realizace dřevěného chodníku v tomto turisticky exponovaném území je výsledkem úzké spolupráce Lesů ČR se Správou CHKO Jizerské hory a Povodím Labe.

Zdroj: www.parlamentnilisty.cz, ilustrační foto Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka