Lesy ČR zrekonstruovaly u obce Javorník v Račím údolí zázemí pro turisty

Aktualizováno 8. října 2011 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Rybářství a rybníkářství

Plakat k slavnostnimu otevreni

V úterý 11. října bude slavnostně otevřeno nové zázemí pro turisty v Račím údolí, které se nachází v turisty zatím ne zcela objevených Rychlebských horách, na okraji města Javorník v okrese Jeseník. Informoval o tom mluvčí státního podniku Lesy České republiky (LČR) Zbyněk Boublík.

„Díky provedeným úpravám v lokalitě Račího údolí tak turisté budou moci využívat nový areál s dřevěným přístřeškem, krbem, vodním prvkem, parkovištěm či stojany na kola. LČR vybavení navíc doplnily o stoly, lavice a dětské herní prvky. Náklady na vybudování dosáhly částky téměř 1,5 milionu korun, které LČR hradily ze speciálního Programu 2020, kterým podnik celostátně podporuje veřejně prospěšné funkce lesů,“ konstatoval Boublík.

Račí údolí slouží jako výchozí bod pro návštěvu stejnojmenné přírodní rezervace nebo zřícenin hradů Rychleby a Pustý zámek, Čertovy kazatelny, kaple svatého Antonína a dalších zajímavostí.

Slavnostní otevření nového turistického zázemí v Račím údolí se uskuteční v úterý 11.října od 15.30 hodin. Součástí programu bude též vystoupení hudební skupiny Down beat dixieland band Jeseník.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství