Lesy ČR vybudovaly u hradu Velešín nový dřevený most

9. srpna 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

IMG_5819_w

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) v těchto dnech dokončil zhruba deset měsíců trvající výstavbu zcela nového dřevěného mostu, který spojuje předhradí a hlavní část hradu Velešín. Informoval o tom mluvčí LČR Zbyněk Boublík.

Zmiňovaný hrad se nachází nad hladinou Římovské přehrady, pouhý jeden kilometr od jihočeské obce stejného jména v okrese Český Krumlov. Do výstavby mostu LČR investovaly milion korun a to v rámci Programu 2020, kterým podnik celostátně podporuje veřejně prospěšné funkce lesů.

Nový most přirozeně zapadající do zdejší půvabné krajiny je 37 metrů dlouhý a výška nad nejnižším bodem hradního příkopu činí téměř 8 metrů. Na výstavbě mostu s LČR spolupracovaly obce Velešín a Svatý Jan a také sdružení Hrady na Malši. Turisté a návštěvníci lokality díky LČR získali ke zřícenině se zbytky opevnění, zdí a bašty lepší přístup. Před vybudováním mostu totiž museli sestupovat do příkopu a pak k objektu šplhat.

Velešín je jedním z prvních kamenných královských hradů v Čechách a pyšní se zbytkem románsko­gotické kaple. Je oblíbeným místem výletůstále většího množství návštěvníků.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace