Lesy ČR přihlásily do ankety Dřevěná stavba roku dvě stavby

17. února 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Podnikání s vodou a zákony

Lesy ČR - budova_krajského_ředitelství

Dvě stavby vybudované státním podnikem Lesy ČR (budova krajského ředitelství v Dobré Vodě u Českých Budějovic a seniorpark v Klánovickém lese v Újezdu nad Lesy) přihlásil podnik do ankety Dřevěná stavba roku 2016. Informovala o tom mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.

Stavby jsou zařazeny do dvou z osmi vyhlášených kategorií – Realizace moderních dřevostaveb a Malá dřevěná hřiště. Agentura Dřevo pro život pravidelně vypisuje anketu se záměrem pomáhat rozvoji ekologicky šetrných způsobů využití dřeva jako jedinečné obnovitelné suroviny. Také Lesy ČR podporují stavění ze dřeva, a tím i jeho tuzemskou spotřebu. „Loni jsme otevřeli dřevostavbu Krajského ředitelství na jihu Čech a začali jsme stavět dřevěný objekt pro Lesní správu v Hořicích v Podkrkonoší. Dřevo jako základní stavební materiál chceme využít také při plánovaných výstavbách budov Lesní správy v Chocni a v Ostravě a nové správní budovy ředitelství podniku v Hradci Králové,“ řekl správní ředitel Lesů ČR Igor Kalix. Podnik také vypsal na konci loňského října v rámci své grantové služby soutěž na řešení výzkumného projektu, který má porovnat ekonomické, technologické a energetické možnosti zděných a dřevěných vícepodlažních budov. Řešitel projektu z Univerzitního centra energeticky efektivních budov při ČVUT minulý týden předložil svůj návrh a výstup by měly mít Lesy ČR k dispozici koncem letošního roku.

Naše voda, foto Lesy ČR

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině