Lesy ČR postavily nový turistický altán u pramene řeky Radbuzy

18. ledna 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Prevence povodní, voda v krajině

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tři dřevěné turistické altány zprovoznil či zrekonstruoval na Plzeňsku a Domažlicku státní podnik Lesy České republiky (LČR). Portál Naše voda o tom dnes informoval mluvčí LČR Zbyněk Boublík.

Konkrétně jde podle mluvčího o altán Taneček u obce Lužany v okresu Plzeň-jih a dva zcela nové dřevěné turistické altány v okresu Domažlice. První z nich se nachází u lesní cesty Střelnice-státní hranice, v místě nesoucí název Lučina, kousek od obce Nemanice, přímo na státní hranici se Spolkovou republikou Německo. Druhý nový altán, U pramenů Radbuzy, turisté najdou na hojně navštěvovaném místě nesoucí název Závist, nedaleko obce Rybník.

„Celkové náklady na výstavbu uvedených zařízení dosáhly výše půl milionu korun a byly hrazeny ze speciálního Programu 2020, kterým LČR celostátně podporují veřejně prospěšné funkce lesů. V roce 2011 z tohoto programu podnik v Plzeňském kraji investoval na podobné účely částku pět milionů korun,“ uvádí ředitel Krajského ředitelství LČR v Plzni Ivan Klik.

Nový altán ve tvaru pravidelného osmiúhelníku u lesní cesty Střelnice je ideálním místem pro chvilkovou relaxaci především cyklistůna trase mezistátní cyklotrasy Rötz – Waldmünchen – Rybník –Schönsee. Naprosto identický je také nový altán U pramenů Radbuzy v Českém lese, který leží skutečně v místech, kde pramení řeka Radbuza. Ta je zde spíše drobnějším potůčkem, na síle však získává už před Bělou nad Radbuzou.

Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině