Lesy ČR otevřely novou cestu k rašeliništi Na čihadle

10. října 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Prevence povodní, voda v krajině

voda v lese - IMG_3078

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) otevřel v těchto dnech v Jizerských horách pro návštěvníky Jizerek 420 metrů dlouhou lesní cestu propojující jizerskohorské rašeliniště Na Čihadle a rozcestí Na Kneipě. Informovaly o tom parlamentní listy.

“Tato místa dosud spojovala cesta pouze jedna, která však již kapacitně nestačila pojímat stále se zvyšující množství turistů. Lesy ČR na vybudování nové cesty vynaložily z vlastních zdrojů tři čtvrtě milionu korun. Nová cesta bude návštěvníkům hor sloužit během celého roku, v zimě ji mohou využívat i milovníci běžeckého lyžování při putování po trasách Jizerské magistrály,“ říká ekonomický ředitel LČR Michal Gaube.

Lesy ČR investují v Jizerských horách nemalé finanční prostředky také do oprav stávajících lesních cest, které mají ve své správě.  Jen v letošním roce se v Jizerských horách podařilo opravit lesní cesty v celkové délce 130 kilometrů.

Lesní cesty jsou cesty účelové a primárně, v souladu s lesním zákonem, slouží k zabezpečení veškeré provozní činnosti lesního hospodářství. Díky vstřícnému přístupu Lesů ČR a také dobré spolupráci například s Klubem českých turistů však mnohé lesní cesty využívají také návštěvníci lesů pro své volnočasové a rekreační aktivity, například v rámci turistiky nebo cyklovýletů. Na lesní cesty stejně jako do lesa obecně je dle ustanovení lesního zákona zakázán vjezd motorovým vozidlům. Při pohybu na lesních cestách je veřejnosti v souvislosti s možným lesním provozem doporučováno dbát zvýšené opatrnosti.

Zdroj: www.parlamentnilisty.cz, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině