Lesy ČR otevírají nový Zážitkový chodník u Bezručova pramene v lázních Jeseník

23. června 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Mapka-lazne_Jesenik-Zazitkovy_chodnik-slavnostni_otevreni

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) dokončil v těchto dnech u lázeňského Bezručova pramene v lázních Jeseník v Olomouckém kraji za skoro půl milionu korun výstavbu zcela nového Zážitkového chodníku a opravu několika lázeňských pramenů. Informoval o tom dnes mluvčí LČR Zbyněk Boublík s tím, že všechny aktuálně provedené úpravy se nacházejí na pozemcích LČR. Slavnostní představení dokončených akcí veřejnosti se uskuteční tento pátek 27. června 2014, od 15.30 hodin.

Nový Zážitkový chodník u Bezručova pramene je umístěn u altánu, který LČR obnovily již v roce 2010. Návštěvník má možnost osobně vyzkoušet část z legendárních procedur jesenického přírodního léčitele Vincenze Priessnitze. Lidem se doporučuje, aby po chodníku procházeli naboso. Cesta nejprve vede přes poval dřevěných kuláčů a dále pokračuje přes oblázky, dřevěnou štěpku, špalky a  štěrk – nakonec  vstupuje do brouzdaliště s pramenitou vodou. K namáčení rukou mohou návštěvníci využít kamennou vanu napuštěnou pramenitou vodou. V rámci výstavby Zážitkového chodníku Lesy ČR opravily v blízkostí se nacházející Josefův, Drahuščin a Müllerův lázeňský pramen a též dva historické objekty – Enhuberův pomník a Mariinu lavici.

Součástí slavnostního otevření v pátek 27. Června 2014 bude komentovaná vycházka po rekonstruovaných pramenech na  naučné stezce V. Priessnitze v délce cca 3 kilometry. Sraz je na rozcestí turistických značek „Pod Enhuberovým hrobem“ (GPS souřadnice: 50°14’34.581″N, 17°10’51.194″E) již ve 14:00 hod.

Zážitkový chodník se nachází v těsné blízkosti Bezručova pramene. Lze se k němu dostat z Jeseníku – lázní pěšky po naučné stezce Vincence Priessnitze, která je značená modrou kapkou vody nebo po turisticky značené zelené trase. Od Priessnitzova sanatoria je to cca 1 km směrem na Českou Ves.

Naše voda, mapka území: LČR

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla