Lesy ČR letos opraví poničené koryto Rusavy

21. července 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

vodní nádrž Břucko po rekonstrukci3

Obyvatelé obce Rusava by se mohli letos dočkat opevnění koryta místního stejnojmenného toku. Informovala o tom zlínská mutace deníku Mladá fronta DNES.

Správa toku spadá pod státní podnik Lesy České republiky (LČR), který nyní chystá rekonstrukci opevnění koryta toku Rusava. Stavební povolení bude vydáno v nejbližší době. Od 1. ledna ale platí nový občanský zákoník, ze kterého vyplývá, že LČR mohou dělat investiční úpravy vodních toků jen na pozemcích, které spravují. Proto společnost musí ještě před zahájením stavby pozemky vykoupit od majitelů.

„Nyní se zpracovávají geometrické plány pro výkupy pozemků a ihned poté přistoupíme k sepsání smluv a výkupům,“ řekl mluvčí LČR Zbyněk Boublík. Stavební práce by podle něj mohly začít nejdříve letos na podzim. Napovídá tomu i fakt, že řeka Rusava je jednou z položek v rozpočtu společnosti pro rok 2014.

Zdroj: regionální mutace Mladá fronta DNES – Zlínský kraj, ilustrační foto LČR (revitalizace Břucko)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka