Lesy ČR bezplatně půjčují pozemky táborníkům

29. června 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Prevence povodní, voda v krajině

Lesy ČR - letní dětský tábor

Zlepšení podmínek pro pořádání letních dětských táborů umožňuje smlouva o bezplatné výpůjčce pozemku uzavřená mezi Lesy ČR a nekomerčními provozovateli táborů, tedy občanskými sdruženími, spolky a organizacemi. Informovala o tom dnes mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.

„Pobyt v přírodě považujeme za jednu z forem lesnické pedagogiky, kterou Lesy ČR podporují a sami zaměstnanci aktivně provádějí. Pokud je záměr nekomerčního žadatele o výpůjčku pozemku pro letní tábor v konkrétní lokalitě v souladu s plánem hospodaření v lesích i ochranou přírody, vyjdeme vstříc,“ uvádí generální ředitel státního podniku Lesy ČR Daniel Szórád. Neziskové organizace, spolky či občanská sdružení žádají o výpůjčku pozemku opakovaně. „Také letos jsme uspokojili všechny žadatele, podmínky jsou ale dané,“ dodal Szórád.

Letos je vypůjčeno pět pozemků. Tábor tedy v létě na pozemcích státních lesů postaví v Horních Loděnicích na Olomoucku Junák–český skaut, děti z Junáku budou stanovat také v obci Litultovice na Opavsku. V Rudě nad Moravou na Šumpersku pak našli zázemí táborníci ze Střediska volného času a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Doris Šumperk. Pionýři ze Šumperka plánují tábor v Tatenici na Orlickoústecku a turistický oddíl mládeže TOM pak v obci Raduň na Opavsku.

Naše voda, foto: Lesy ČR

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině