Lesnická soutěž má v mladých lidech probudit zájem o přírodu

12. ledna 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

les vojenský újezd Brdy zima

„Mladí lidé v evropských lesích“ – to je název mezinárodní vědomostní soutěže o přírodě, lese a lesnictví, do které se mohou v lednu zapojit děti a studenti z Libereckého kraje. Informuje o tom Českolipský deník.

Soutěžící jsou rozdělení do dvou věkových kategorií. Mladší se rekrutují z 6. až 9. tříd, starší kategorie je určena středoškolákům. V soutěžní den místního kola na soupeřící týmy čeká nejprve písemný vědomostní test, na který navazuje praktické poznávání přírodnin. Vítězný tým z každého místního kola postoupí do regionálního kola, odkud má v případě vítězství možnost se probít do národního finále. To proběhne tradičně v Kostelci nad Černými lesy v prostorách Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze. Tým, který vyhraje národní kolo, bude vyslán do evropské země, která je členem mezinárodního výboru YPEF, kde bude reprezentovat ČR na kole mezinárodním.

Do místních kol YPEF 2017 se mohou žákovská a studentská družstva hlásit elektronicky na adrese http://www.ypef.cz. Nadnárodní evropská soutěž Mladí lidé v evropských lesích (YPEF) vznikla z iniciativy polských lesníků. YPEF si klade za cíl zlepšení povědomí o významu lesů a lesnictví pro rozvoj společnosti. Česko se jí zúčastnilo poprvé v roce 2011 a od 2. ročníku převzala garanci za organizaci národního kola soutěže Česká lesnická společnost jako nezávislá stavovská organizace, která zastupuje lesníky napříč oblastmi jejich působení.

Zdroj: Českolipský deník, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (les ve vojenském újezdu v zimě)

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině