Do Lázní Luhačovice loni přijelo o deset procent více návštěvníků

12. ledna 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

luh

Lázně Luha­čovice navštívilo v roce 2014 více než 33 tisíc hostů, což znamená meziroč­ní nárůst o přibližně 10 procent. . Informoval o tom ředitel Lázní Luhačovice Jiří Dědek.

Výrazným způsobem k tomu přispěl ALEXANDRIA Spa & Wellness hotel, kde lázně zaznamenali mezi­roční nárůst o 1100 hostů. K nárůstu došlo rovněž u pobytů hrazených zdravotními pojišťovnami (dospělí i děti), kde byl pokles v předcháze­jících letech nejvýraznější.

„Po výrazném propadu v předchozích letech jsme zaznamenali v uplynulém roce oživení. Poptávka po lázeňských pobytech se postupně zvyšovala. Celkově jsme se přiblížili výsledkům dosaženým v roce 2011, tedy v době před zavedením indikačního seznamu z října 2012,“ řekl Dědek.

„Zahraniční hosté přijížděli i na­dále především z Rakouska, Slo­venska, Izraele, Německa a Ruska. Izraelský trh byl výrazně pozname­nán nestabilní politickou situací. Sankce a klesající cena ropy se zase nepříznivě odrazila na ruském trhu. Naopak jsme opět zaznamenali ne­bývalý zájem hostů ze Slovenska.

Lázně Luhačovice, a.s., jsou největší společností poskytující lázeňské a rekreační služby v Luhačovicích. Zároveň jsou nejnavštěvovanějšími moravskými a čtvrtými nejnavštěvovanějšími českými lázněmi.

Naše voda, foto: Lázně Luhačovice

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony