Lázně Luhačovice obohatí kulturní program projektem Luhačovice v tanci

15. dubna 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

lázně Luhačovice bazén

Před zahájením lázeňské sezóny připravila akciová společnost Lázně Luhačovice novým projektem LUHAČOVICE v tanci, který bude probíhat ve dnech 26. – 29. 4. 2015. Informoval o tom výkonný ředitel Lázní Luhačovice Jiří Dědek.

„Novým projektem Luhačovice v tanci bychom rádi připomenuli a zároveň se také zapojili do oslav tance. Tance, který navodí nejen lepší náladu a příjemnou zábavu, ale je srozumitelný pro všechny bez rozdílu řeči a v neposlední řadě má i pozitivní účinky na naši duševní pohodu – tedy zdraví. Mezinárodním dnem tance je středa 29. dubna. V Luhačovicích budeme ale tančit, nebo jen tanci přihlížet a taneční umění obdivovat už od neděle 26. dubna. Oslavu Dne tance začneme na Lázeňském náměstí nedělní odpolední taneční přehlídkou Kolonáda ve víru tance, kde se představí cca 150 účinkujících z 15 tanečních škol, klubů či kroužků s různými tanečními žánry. Svoji lásku k tanci a pohybu vyjádří všechny věkové kategorie. Od malých dětí přes mládež až po starší generaci,“ konstatoval Dědek.

Hlavní lázeňskou sezónu pak otevřou Lázně Luhačovice tradiční třídenní nabídkou programů v termínu od 8. do 10 května s nedělním posvěcením pramenů. Lázně budou i letos pokračovat v nově zahájených akcích z loňského Kulturního léta. V termínu od 1. do 6. června bude připraveno 3. Setkání řezbářských mistrů pod názvem Krása v dřevě ukrytá, které se uskuteční v lázeňském areálu v blízkosti hotelu Jestřabí. Téma pro rok 2015 je Čtvero ročních období. Hostem letošního Setkání řezbářských mistrů bude i peruánský sochař Alberto Gedeon Soto, který bude pracovat s kamenem. Prodloužený víkend od 11. do 13. června bude už podruhé patřit Luhačovické divadelní sešlosti, při které se představí tři amatérské divadelní soubory z Čech, Moravy a Slovenska.

Naše voda, ilustrační foto Lázně Luhačovice

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony