Lázně Bardejov a okolí se zviditelňují a zvyšují návštěvnost

Aktualizováno 20. ledna 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Oblastní organizace cestovního ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov pokračuje i letos v propagačních aktivitách na zvýšení návštěvnosti tohoto regionu. Připomíná to Stefan Kuča z PR agentury PAPER LIFE.

V galerii Polsko-slovenského domu (KTC) na Radničním náměstí byl počátkem ledna uveden nový propagační film „REGION ŠARIŠ BARDEJOV A OKOLÍ“, který vytvořila Bardejovská televizní společnost, s. r. o. Film bude prezentován také ve dnech 26. 1. – 29. 1. 2017 i na 23. mezinárodním veletrhu cestovního ruchu ITF Slovakiatour v bratislavské Inchebě. Hosté si ho najdou i v turistických infocentrech okresu Bardejov a bude propagován i v hotelových infokanálech, společenských prostorách a na recepcích v Bardejovských lázních v hotelích Alexander, Ozón a Astória a na kolonádě. Ve městě Bardejov bude k dispozici v Hotelu pod Bránou. Informoval o tom ředitel OOCR „Šariš“ – Bardejov Radomír Jančošek.

OOCR „ŠARIŠ“ – Bardejov loni na podporu cestovního ruchu vydala publikace Bardejov – Turistický průvodce, která propagovala region a je stále návštěvníkům k dispozici zdarma a Bardejov – Obrazový průvodce městem a okolím. Distribučními místy jsou zařízení jejích členů. Zakladateli jsou město Bardejov a dva podnikatelské subjekty – BARDEJOVSKÉ LÁZNĚ, a. s., a ADRIÁN LOZÁK, s. r. o. Kromě toho OOCR uspořádala v loňském roce i infocestu pro polské, české a slovenské zájemce zabývající se cestovním ruchem.

Kromě přímé propagace regionu vyvíjela OOCR i další aktivity na zatraktivnění regionu. Od července 2016 v centru Bardejovských lázní, před střediskem obchodu a služeb, přibyla nová odpočinková a sportovní zóna určená pro nejmenší turisty a rodiny s dětmi. V okolí Bardejovských lázní dokončili v prosinci 2016 druhou etapu léčivých singletracků – což je v podstatě další nová turistická trať pro cyklisty a pěší. Nová trasa nese název Napoleon, podle jednoho z pramenů v Bardejovských lázních a také pojem „léčivé singletracky“ naznačuje vazbu na lázně. Oficiálně bude trasa Napoleon otevřena až na jaře, ale veřejnost ji využívá již nyní. Loni v říjnu byla dokončena a veřejnosti zpřístupněna i další atrakce v regionu, kterou je Kyslíková cesta Mihaľov-Bardejov. Severovýchod Slovenska se tak stal pro turisty ještě atraktivnější.

Další informace na: www.bardejov.sk, www.kupele-bj.sk

Zdroj a foto: PAPER LIFE

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony