Lávka přes Vydru získala ocenění architektů

14. října 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Přehrady a vodní díla

Obr5

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků Plzeňského kraje udělila svou výroční cenu Marku Foglarovi za stavbu lávky pro pěší přes Vydru nedaleko Srní na území Národního parku (NP) Šumava. Informoval o tom dnes mluvčí NP Šumava Pavel Pechoušek.

Nová lávka přes Vydru nahradila na přelomu tohoto roku tu stávající a nevyhovující u bývalé Hálkovy chaty. Novostavbou se místo překročení Vydry přesunulo o zhruba 600 metrů proti toku řeky a hlavní nápor návštěvníků se díky této lávce vyhne pěšinám v 1.zóně Národního parku Šumava. Turisté se díky lávce pohybují po zpevněné cestě Antýgl – Turnerova chata.

„Naším mottem je – vše pro veřejnost. Hrdě se hlásíme ke spoluzodpovědnosti za regionální rozvoj Šumavy, kdy samozřejmě v souladu s přísnými pravidly ochrany přírody chceme přispět k tvorbě turistické infrastruktury. Budujeme mosty, opravujeme cesty, stavíme vyhlídková místa, renovujeme informační střediska, investujeme do oprav a úprav našich ubytoven, které mají primární cíl sloužit návštěvníkům. Změnili jsme i systém práce organizace a to tím, že jsme najali externí profesionály a naši lidé je řídí. Zvládneme tak daleko více práce i při menším počtu vlastních zaměstanců. Mne velmi těší, že se práce s externími profesionály daří a i v tomto případě. Spolupráce s Markem Foglarem se ukázala jako další správný krok,“ uvádí Jiří Mánek, ředitel Správy NP a CHKO Šumava.
Správa NP a CHKO Šumava nechá do konce tohoto roku postavit na Šumavě další dvě podobné lávky. První bude stát na Černém kříži a povede přes Studenou Vltavu, druhá pomůže milovníkům Šumavy překonat Roklanský potok u Modravy.

Naše voda, foto NP Šumava

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině