Labe v Nymburce a v Poděbradech ožije výstavou lodí

Aktualizováno 7. května 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

lodě Labe

Ve dnech 8. a 9. května v Nymburce a 10. a 11. května v Poděbradech proběhne výstava „Lodě na Labi“ určená pro širokou veřejnost. Informoval o tom dnes mluvčí Ředitelství vodních cest ČR (ŘVC) Jan Bukovský.

Organizátoři akcí – ŘVC jako kooperující partner a Zlatý pruh Polabí o.p.s. jako hlavní organizátor připravili v uvedené termíny na Labi bohatý program, a to nejen přímo na vodě, ale také na přilehlém břehu. Podrobnosti jsou k dispozici na internetové stránce organizátorů www.polabi.com.

ŘVC také pro návštěvníky připravilo výstavku informující o vodní cestě a o dosud vybudovaných a připravovaných stavbách infrastruktury pro vodní dopravu. „Velice mne těší, že zejména o rekreační plavbu má veřejnost velký zájem. Nejen různé výstavy, ale také provoz na vodních cestách a iniciativa samospráv dokládá, že turistika na lodi má svůj doposud nevyužitý potenciál. Z tohoto důvodu věnujeme velkou pozornost přípravě a realizaci kvalitní přístavní infrastruktury, která zde doposud chyběla,“ informoval o svých plánech ředitel ŘVC Lubomír Fojtů.

ŘVC je organizační složkou státu, zřízenou Ministerstvem dopravy k zabezpečení přípravy a realizace výstavby a modernizace dopravně významných využívaných vodních cest a dalších staveb nutných pro provoz na vodních cestách.

Naše voda, ilustrační foto plavba a vodní cesty

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla