V Kutné hoře začíná Mistrovství světa juniorů v chytání kaprů

27. května 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Vágner - Špindlerův mlýn 2015 - IMG_5210

Jedinečná rybářská akce na území ČR – to je World Carp Classic Junior (mistrovství světa juniorů v kaprařině) začíná dnes slavnostním zahájením ve Vlašském dvoře v Kutné Hoře od 17.30 hodin. Informoval o tom rybář Jakub Vágner, organizátor akce.

Samotné mistrovství se uskuteční ve dnech 28., 29. a 30 května na březích jezera Katlov na Kutnohorsku. Součástí je také bohatý doprovodný program zaměřený zejména na děti, jako je indiánská vesnice, rybářská škola pro veřejnost, rybářská výstava For Fishing Open Air a řada hudebních koncertů.

Akce bude zahájena 27. května průvodem rybářských reprezentantů z celého světa za doprovodu kejklířů, muzikantů a vlajkonošů. Průvod projede historickou částí Kutné Hory do chrámu svaté Barbory, kde proběhne slavnostní uvítání a losování lovných míst.

Závěrečný ceremoniál a vyhlášení vítězů je plánováno na sobotu 30. května. Na místě bude i redakce portálu Naše voda, která pro vás připraví fotoreportáž i videoreportáž.

Naše voda, foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství, Vodovody a kanalizace